اکسس کنترل

اکسس کنترل

اکسس کنترل

Blog Article

در گذشته و پیش از روی کار آمدن انواع مختلف دستگاه‌ حضور و غیاب، از سیستم‌های قدیمی برای حضور و غیاب استفاده می‌شد و تقلب کردن در ثبت ساعت‌ها بسیار صورت می‌گرفت.
کارمندان زیادی به صورت نوبتی و مرامی (!) برای یکدیگر ساعت ورود و خروج ثبت می‌کردند و اضافه کار و حقوق‌های بی‌مورد دریافت می‌کردند.
این اتفاقات مدیران منابع انسانی را به ستوه آورده بود و دیگر نمی‌دانستند که چگونه جلوی این اتفاقات را بگیرند.

اگر بخواهم به طور خلاصه از توانایی‌های این نرم‌افزار خاص صحبت کنم، می‌توانم به موارد زیر اشاره کنم:
محاسبه دقیق کارکرد پرسنل، محاسبه های کسر کار، اضافه کار، مـــرخصی، ماموریت و دیگر نیازهای سازمان ها و شرکت ها. شما مشتری عزیز می‌توانید برای آشنایی بیشتر، نرم افزار حضور و غیاب را به صورت رایگان دانلود کنید و با مدتی استفاده از آن، متوجه نحوه‌ی عملکرد و ویژگی‌های خاص این محصول بشوید!


دستگاه‌های حضور و غیاب کارتی برای سازمان‌های پرجمعیت و بزرگ فواید دیگری هم دارد. از جمله:

از کارت حضور و غیاب، به عنوان کارت رزرواسیون غذا برای پرسنل استفاده می‌شود.
سازمان‌ها با چاپ اطلاعات کارمند بر روی کارت، از کارت حضور و غیاب به عنوان کارت شناسایی کارمند نیز استفاده می‌کنند.
حال که متوجه شدید که مدیران گروه دوم با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم می‌کنند؛ متاسفانه باید نکته‌ی ناخوشایندی را به شما عرض کنم.
بیشتر مدیران در ابتدای خرید دستگاه حضورو غیاب (شاید مانند شما) در گروه اول قرار می‌گیرند و پس از صرف هزینه‌های بسیار و صرف زمان ارزشمند منبع خود برای خرید، دستگاهی را تهیه می‌کنند که در زمان خود “ارزان‌تر” از دستگاه‌های دیگر در بازار بوده و مدیر در لحظه، از این خرید خود بسیار احساس رضایت می‌کند. اما پس از گذشت مدتی، با مشکلاتی که در بالا ذکر کردیم، رو به رو می‌شود و مجبور می‌شود که با صرف هزینه‌ای دوباره دستگاه قبلی را دور بیندازد و با تحقیق و جست و جوی بیشتر دستگاهی را تهیه کند که خدمات مورد نیاز را به سازمان ارائه دهد.
لذا برای تهیه‌ی دستگاه حضور و غیاب نباید به دنبال ارزان‌ترین دستگاه باشید بلکه باید دستگاهی را پیدا کنید که خدمات مطلوب و مورد نیاز شما را ارائه دهد.


تعیین حقوق و دستمزد کارمندان
نرم افزار حقوق و دستمزد امروزه به عنوان یکی از نرم افزار های مهم سازمانی شناخته می شود.
محاسبه حقوق و دستمزد در هر سازمان، وابستگی بسیاری به زمان کارکرد پرسنل دارد؛ اینجاست که ارتباط بین حقوق دستمزد و حضور و غیاب اهمیت پیدا می کند!
در تمام نرم افزارهای حقوق و دستمزد، پارامترهای ثابتی وجود دارد مثل: حقوق پایه، حق سنوات، حق اولاد و …
و یکسری پارامترها هم فرمولی هستند، مثل: اضافه‌کار کسرکار تاخیر و تعجیل و …
از مزیت‌های نرم افزار حقوق و دستمزد جهان گستر این است که به دلیل وصل بودن نرم افزار به دستگاه حضور و غیاب، دست کاربر برای تعریف پارامترهای مختلف کاملا باز است.
به طور مثال، در همه‌ی نرم افزارهای حقوق و دستمزد ماهیتی به اسم اضافه کار وجود دارد، در نرم افزار شرکت جهان گسترپارس به دلیل اینکه مستقیما به سیستم حضور و غیاب وصل می‌باشد، می‌توان آن را به اضافه کار اول وقت، اضافه کار آخر وقت، اضافه کار خارج از وقت و اضافه کار در روزهای تعطیل تقسیم کرد.
یعنی همه‌ی دفعاتی که به طور مثال، با استفاده از دستگاه اسکنر اثر انگشتی، حضور خود را به ثبت رسانده‌اید، به نرم افزار حقوق و دستمزد وصل می‌شوند و در آنجا به صورت دقیق بررسی و محاسبه می‌شود.
و همچنین می‌توان رقم و شیوه‌ی محاسبات خاص خودش را در نظر گرفت.

Report this page