اجرای نما

اجرای نما

اجرای نما

Blog Article

نما، اولین فاکتور از هر ساختمان است که نظر هر بیننده‌ی رهگذری را به خود جلب می‌کند.
نمای ساختمان در طول روز به دلیل وجود نور و روشنایی روز و تابش نور خورشید به خوبی دیده می‌شود و می‌تواند زیبایی خود را به رخ رهگذران بکشاند و نظر آن‌ها را به ساختمان جلب کند.
همان‌طور که پیش از این گفتیم نمای خشک از سیستم‌های اجرایی است و تنها به یک نما ختم نمی‌شود.
شاید برایتان جالب باشد اما در روش اجرای نما به صورت خشک شما می‌توانید از تمامی نماهای سنتی و مدرن استفاده کنید و با حذف ملات، آن‌ها را به نمای خشک تبدیل کنید.
بارها و بارها اسم نمای شیشه‌ای به گوشتان خورده و شاید به عنوان یک مالک و کارفرما دفعات زیادی از این نما برای ساختمانتان استفاده کرده باشید.
همان‌طور که می‌دانید و می‌بینید؛ نمای شیشه‌ای نمایی است که ساختمان شما را خاص میکند و باعث نورگیری هر چه بیشتر فضاهای داخلی می‌شود.
پنل‌های آلومینیمی، از دو لایه ورق آلومینیومی و یک لایه مواد پلی‌اتیلن تشکیل شده‌ است. لایه‌ی پلی‌اتیلنی، در بین دو لایه‌ی آلومینیومی قرار می‌گیرد و در واقع حکم هسته‌ی مرکزی را دارد.
ورق‌های آلومینیوم کامپوزیت، در طیف رنگی‌های متنوع، به بازار عرضه می‌شود تا نظر مشتری را به خودش جلب کند.
نمای کرتین وال فریم لس نمای کرتین والی است که پروفیل‌های آلومینیومی در ظاهر نما مشخص نیستند و همین موضوع باعث جذابیت و زیبایی بیشتر آن نسبت به نمای فیس کپ است.
هم‌چنین نمای کرتین وال فریم لس به دلیل ظرافت قابل توجهش محبوبیت خاصی میان طراحان و مهندسان کاربلد و حرفه‌ای دارد.
نمای سنگ تراورتن یکی از انواع نماهایی است که اخیرا مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفته است.
این نوع از سنگ نما، زیبایی خاصی دارد و می‌توان آن را از دو جهت مختلف برش داد.
اگر سنگ تراورتن را در جهت عمود بر لایه‌های آن برش دهیم (veincut)، لایه‌های مختلف آن در نمای ساختمان مشخص می‌شود که تنوع رنگی، تغییر ضخامت و موازی بودن لایه‌ها، هماهنگی زیبایی را در ساختار نما ایجاد می‌کند.
اجرای نمای شیشه ای ساختمان بخصوص ساختمان های بیش از دو طبقه مجریان ماهر و متخصص میطلبد در غیر این صورت ممکن است هزینه گزاف برای کارفرما داشته باشد و یا با اجرا غیر اصولی خطرات جبران ناپذیری به عمل آورد.
علاوه بر طراحی مهم‌ترین نکته برای شما که به فکر نمای شیشه‌ای برای ساختمانتان هستید پیدا کردن مجری کاربلد و حرفه‌ای است.
مجریان نماهای شیشه‌ای باید با اطلاعاتی دقیق و به روز از نحوه اجرای نماهای شیشه‌ای، ساخت نمای شیشه شما را به عهده بگیرند.
اصول و ضوابط اجرای نماهای شیشه‌ای نیز روز به روز در حال تغییر است و لازم است که برای جلوگیری از هرگونه حادثه‌ای مجریان نماهای شیشه‌ای با آن‌ها آشنایی داشته باشند و نمای شما را با توجه به این مقررات اجرا کنند.
پس کمی از وقت خود را به پیدا کردن بهترین و کاربلدترین مجری نمای شیشه‌ای اختصاص دهید تا از ضررهای هنگفت جلوگیری کنید
تیم نمادیزاین که متخصص اجرای نماهای ساختمانی است متشکل اجرای نمای ترکیبی از جوانانی با استعداد است که با آشنایی کامل با ضوابط و الزامات نماهای ساختمانی و در نظر گرفتن سلیقه کارفرما می‌توانند بهترین نما را از لحاظ فنی و معماری طراحی و اجرا کنند.
هم چنین نمادیزانی‌ها با شناخت کامل به روز ترین متریال‌های ساختمانی با بهترین قیمت می‌توانند به شما در داشتن نمایی متناسب با جیب‌تان کمک کنند.
به نمادیزاین اعتماد کنید تا پشیمان نشوید!
یک جلسه مشاوره رایگان خود را از طریق تماس با نمادیزاین دریافت کنید.
این پنل‌ها در برابر آلودگی صوتی نقش عایق را ایفا می‌کنند زیرا لایه‌ی پلی‌اتیلن به کار رفته در بین دو لایه‌ی آلومینیم، از انتقال آلودگی صوتی جلوگیری می‌کند. علاوه بر آن آلومینیم ماده‌ای مقاوم در برابر رطوبت است که دچار خوردگی نمی‌شود و رطوبت باعث خوردگی آن نمی‌شود.
از طرف دیگر آلومینیم در برابر حرارت نیز به صورت عایق عمل می‌کند؛ به طوری که اگر نمای ساخته شده با این متریال در معرض آتش قرار بگیرد؛ تغییر شکل نخواهد داد و به همان صورت باقی خواهد ماند.
امروزه برای ساخت نماهای ساختمان، بیشتر از انواع سنگ‌ها و متریال‌های جدیدی استفاده می‌شود که بازار امروزه‌ی نماکاران را به خود اختصاص داده‌اند.
البته هنوز هم معماران و طراحان نمای خوش سلیقه‌ای هستند که استفاده از رنگ را در نمای ساختمان از یاد نبرده‌اند و هنوز به این عنصر وفادار ساختمانی وفادار هستند.
استفاده از رنگ در کنار متریال‌های دیگر نماسازی، هم هزینه‌ی ساخت نما را کاهش می‌دهد و هم عملیات ترمیم و بازسازی نما را با هزینه و زحمت کمتری رو به رو می‌سازد.
جالب است بدانید رنگ‌های نمای ساختمان عایق حرارت و رطوبت هستند و مقاومت بالایی هم در برابر شرایط محیطی دارند.
اگر نمای ساختمان شما از رنگ ساخته شده است و زیبایی خود را پس از چندین سال عمر با عزت (!) از دست داده است؛ کافیست همین الان با شماره‌ی زیر تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن و با اقتصادی‌ترین هزینه، نمای ساختمانتان را برای شما ترمیم کنیم!
یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های طراحان و مجریان نما برای بازسازی نمای ساختمان‌های فرسوده و مسکونی، انتخاب مصالح مناسبی برای بازسازی نمای ساختمان است که هم قیمت مناسبی برای ساکنان داشته باشد، هم دارای کیفیت خوبی باشد و هم در عین زیبایی، با نماهای همجوار نیز هماهنگی داشته باشد و در ظاهر شهر، تناقضی ایجاد نکند.
یک طراح حرفه‌ای نما، با در نظر گرفتن شرایط محیطی ساختمان شما و ضوابط کمیته‌ی نمای منطقه برای اخذ تاییدیه شهرداری، اقدام به انتخاب مصالح می‌کند.
این موضوع که شما از چه طرحی برای طراحی نمایتان استفاده کرده باشید هم در تعیین قیمت بازسازی نمای ساختمانتان موثر است.
مثلا این روزها معماران بیشتر تلاش می‌کنند تا با به کارگیری سبک طراحی مدرن و تلفیقی از به کاربردن مصالح سنگ و چوب و آجر با یکدیگر، هزینه‌های مصالح را برای مالک حداقل کنند!

Report this page