نمای رومی

نمای رومی

نمای رومی

Blog Article

برج‌ها یکی از اصلی‌ترین نشانه‌های هویتی یک شهر هستند زیرا این ساختمان‌های عزیز، جز بلندترین بناهای شهری محسوب می‌شوند و بیشتر از سایر نماها به چشم می‌آیند و می‌توانند در زیباسازی فضاهای شهری موثر باشند.
بنابراین بسیار مهم است که نورپردازی این ساختمان‌های عزیز دردانه و خاص شهر، به گونه‌ای متفاوت انجام پذیرد و آن را زیباتر از آنچه که هست نشان دهد.
همان‌طور که پیش از این گفتیم نمای خشک از سیستم‌های اجرایی است و تنها به یک نما ختم نمی‌شود.
شاید برایتان جالب باشد اما در روش اجرای نما به صورت خشک شما می‌توانید از تمامی نماهای سنتی و مدرن استفاده کنید و با حذف ملات، آن‌ها را به نمای خشک تبدیل کنید.
اجرای نمای آجری خشک، اجرای نمای سنگی خشک، اجرای نمای آلومینیوم خشک، اجرای نمای سرامیک خشک و … از جمله نماهایی هستند که طرفداران زیادی دارند و اگر شما مجری مناسبی را انتخاب نمایید می‌توانند هر کدام را به طراحتی برایتان اجرا کنند.
نمای کرتین وال را می‌توانیم از دو جهت دسته‌بندی کنیم:

جنس لامل
شیوه‌ نصب
لامل‌ یا همان پروفیل‌های آلومینیومی که در بالا راجع به آن‌ها صحبت کردیم ممکن است چوبی، فولادی یا آلومینیمی باشند.
البته امروزه دیگر از لامل‌های چوبی به ندرت استفاده می‌شود.
خوردگی و پوسیده شدن این نوع خاص از لامل‌ها، مشکلات بسیاری را برای مهندسان سازنده به وجود می‌آورد و آن‌ها هم دیگر تصمیم گرفتند که از این نوع خاص از لامل استفاده نکنند.
شاید برایتان جالب باشد اما سیستم اجرایی نمای خشک تنها به یک نمای ساختمانی محدود نمی‌شود.
به صورت واضح‌تر می‌توان گفت که تمامی نماهای ساختمانی جدید و قدیم را می‌توان با این سیستم اجرایی طراحی و اجرا کرد.
از جمله نماهایی که امروزه با استفاده از سیستم اجرایی نمای خشک می‌توان اجرا کرد می‌توانیم به نمای سنگی، نمای آجری، نمای کامپوزیت، نمای سرامیک و … اشاره کرد.
تیم نمادیزاین بهترین تیم طراحی و اجرای نما با بیش از ۱۰ سال سابقه است.
جوانان نمادیزاین با هوشی فوق‌العاده باکیفیت‌ترین نماها را به همراه بهینه‌ترین هزینه برایتان طراحی و اجرا می‌کنند.
همین حالا و تنها از طریق تماس با نمادیزاینی‌ها می‌توانید قرار یک جلسه مشاوره رایگان خود را تنظیم نمایید.
گرانیت یکی از محبوب‌ترین و مقاوم‌ترین انواع سنگ برای طراحی و اجرای نماست.
این سنگ به اندازه‌ای سخت است که در برابر انواع سایش‌ها مقاوم است و در عین حال به قدری مستحکم است که بتواند وزن زیادی را تحمل کند و به قدری خنثی است که در برابر هوازدگی مقاوم است و می‌توانیم آن را ساب بزنیم و مثل روز اول، براقش کنیم.
در کل مقاومت سنگ‌های گرانیتی زبانزد مهندسان زیادی است.
اما فراموش نکنید که طراحی و اجرای نمای سنگی با استفاده از سنگ گرانیت کار هر کسی نیست.
نمای ساختمان‌تان را به دست باتجربه‌ترین‌ها بسپارید.
در ساخت پنل‌های آلومینیوم کامپوزیت نانو از به روزترین فناوری نانو استفاده می‌شود.
این پنل‌ها، مقاومت بسیار بالایی در برابر مواد اسیدی و بازی دارند.
همچنین به دلیل استفاده از فناوری نانو در ساخت این پنل‌ها، پنل‌های آلومینیوم کامپوزیت، گرد و غبار را به خودشان جذب نمی‌کنند و به نوعی خودشان را پاکسازی می‌کنند.
در نتیجه با به کار بردن آن‌ها در نمای ساختمان، دیگر جای هیچ‌گونه نگرانی برای تمیز کردن نما باقی نمی‌ماند، زیرا این نوع نما هیچ‌گونه آلودگی را به خودش جذب نمی‌کند.
تیم نمادیزاین که متخصص اجرای نماهای ساختمانی است متشکل از جوانانی با استعداد است که با آشنایی کامل با ضوابط و الزامات نماهای ساختمانی و در نظر گرفتن سلیقه کارفرما می‌توانند بهترین نما را از لحاظ فنی و معماری طراحی و اجرا کنند.
هم چنین نمادیزانی‌ها با شناخت کامل به روز ترین متریال‌های ساختمانی با بهترین قیمت می‌توانند به شما در داشتن نمایی متناسب با جیب‌تان کمک کنند.
به نمادیزاین اعتماد کنید تا پشیمان نشوید!
یک جلسه مشاوره رایگان خود را از طریق تماس با نمادیزاین دریافت کنید.
سنگ کریستال سنگی سفید رنگ است که رگه‌های آبی، زرد و سیاه در آن به چشم می‌خورد.
امروزه از سنگ نمای کریستالی به ندرت در نمای ساختمان استفاده می‌شود؛ اما هنوز هم برای قسمت‌هایی که به استحکام زیادی نیاز دارد سنگ کریستال می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.
حال که اهمیت اجرای نمای ساختمان را متوجه شدیم، شاید از خود بپرسید که با این اوصاف چگونه می‌توانیم یک تیم قابل اعتماد برای اجرای نمای ساختمانمان پیدا کنیم؟
یک تیم حرفه‌ای مجری نما معمولا تلاش می‌کند با در نظر گرفتن نظر مشتری، اجرای نمای خود را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه و کمترین دورریز مصالح پیاده‌سازی کند.
البته دقت داشته باشید که در نظر گرفتن اقتصادی‌ترین هزینه‌ی ممکن باعث نمی‌شود که تیم مجری نما از کیفیت متریال‌های مورد استفاده‌ی خود بزند.
بلکه با ارتباطات گسترده در بازار فروش مصالح و شناختن چم و خم‌های بازار، سعی می‌کند بهترین مصالح ساختمانی را با مناسب‌ترین قیمت برای شما فراهم کند.
شما هم دقت داشته باشید که صرفه‌جویی در هزینه‌ها نباید وسوسه‌تان کند که از کیفیت مصالح خود بکاهید؛ زیرا در این صورت ممکن است اصلا موفق نشوید آنچه را که در ذهن برای طراحی نما داشتید پیاده‌سازی کنید و مصالح نامرغوب و ارزان‌قیمت تاثیر بسیار زیادی بر ظاهر ساختمانتان خواهد گذاشت.
اجرای نمای سیمانی نیاز به مطالعات مهندسی ندارد نماشویی و توسط استادکار قابل اجرا است.
سرعت اجرای آن نسبت به سایر روش‌ها کندتر است.
ایجاد استحکام قوی و پیوند مستحکم بین نما و بدنه‌ی ساختمان.
ایجاد نخاله و ضایعات ساختمانی.
کثیف کردن نمای ساختمان به دلیل استفاده از دوغاب و ملات سیمانی

Report this page